PROKRASTINACE ANEB PROČ NESTÍHÁM, KDYŽ MÁM NA VŠECHNO POŘÁD DOST ČASU?!

vv

Zná to většina z nás – deadline důležitého úkolu se nezadržitelně blíží, ale my se stále dostatečně nevěnujeme jeho plnění nebo děláme několik věcí najednou a žádnou pořádně. Když pak celí upocení předáváme své „dílo“ o „malinko později“, jsme zpravidla považováni za neschopné lenochy, kteří nejsou schopni plnit své povinnosti.

S prokrastinací, neboli tendencí odkládat plnění činností a úkolů, zejména těch nepříjemných, na pozdější dobu, bojujeme více či méně všichni. V jejím důsledku ztrácíme efektivitu, trpíme pocity selhání a frustracemi a nejsme schopni plnit to, co plnit chceme.

Ač se zdá, že boj s touto lidskou vlastností nelze vyhrát, bojovat s ní lze. A účinně! Pomyslným klíčem k úspěchu může být například stanovení dílčích, malých cílů, k nimž vedou jednoduché kroky. Jakmile se nám podaří jednotlivé úkoly splnit, činnost jako celek nás pohltí a i nepříjemný úkol tak budeme plnit snáz.

vvPokud se chcete o boji s prokrastinací dovědět více, chcete se naučit, jak překonat nechuť k plnění nepříjemných úkolů a zatočit tak s vlastní neefektivitou, navštivte workshop pořádaný v rámci projektu Slaďování na Kunovicku. Ten se uskuteční 19. června 2014 a bude věnován nejen prokrastinaci, ale také flexibilním formám práce. Problematikou prokrastinace nás provede Mgr. Viktor Kustein z brněnské GrowJOB institute, s.r.o. A nezapomeňte přijít včas!

 Autor: Eva Vaculíková